Nationale Klantcontactweek: dag twee draait om waardering

De tweede dag van de Nationale Klantcontactweek 2026 stond in het teken van erkenning en zichtbaarheid voor medewerkers in klantcontact. Onder het thema 'Shine A Light' grepen organisaties de gelegenheid aan om teams extra te waarderen met complimenten, meeluistersessies en gezamenlijke activiteiten.
Bij Eneco zette de divisie Eneco in Huis de medewerkers van Customer Operations centraal. Volgens Shirley Verveer, Team Lead Customer Operations, hebben zij sinds de livegang in december 2025 een intensieve periode doorgemaakt met nieuwe systemen en veranderingen. ‘Dankzij hun inzet, doorzettingsvermogen en positieve houding blijven we groeien en verbeteren. Zij maken elke dag het verschil voor onze klanten.’ Het team werd daarvoor getrakteerd op taart.

Bij Roan Luxury Camping Holidays werd ook de hele dag ingericht rond de klantenserviceafdeling. De organisatie begon met handgeschreven kaarten van leidinggevenden, gevolgd door een uitgebreide lunch, een ‘gezonde cocktail’ en een speciaal ontspanningskwartier. Later deze week sluit het team af met een bowlinguitje en diner. Volgens het bedrijf is dat een manier om waardering tastbaar te maken voor medewerkers die dagelijks klaarstaan voor gasten.

Ook Kindergarden koppelde het thema Shine A Light aan samenwerking. Manager customer relations Patricia Aartsen liet collega’s uit andere delen van de organisatie meeluisteren met klantgesprekken om de vragen van ouders van dichtbij te ervaren. ‘Als afdeling weten wij dat we de klantbeleving voor ouders en kinderen niet alleen realiseren. Dat doen we samen.’

Ook bij Jacobs Douwe Egberts stond waardering centraal. Manager Customer Experience Mark Hemetsberger benadrukte op LinkedIn de dagelijkse inzet van medewerkers die vaak onder tijdsdruk complexe klantvragen oplossen. ‘Wat mij trots maakt? De manier waarop ons team eigenaarschap toont, blijft leren en elkaar ondersteunt.’ Het team vierde de dag met een gezamenlijke lunch in de zon en complimentenkaartjes voor collega’s.

De invulling van dag twee laat zien dat de Nationale Klantcontactweek voor veel organisaties meer is dan een symbolisch moment. Het is ook een kans om medewerkers zichtbaar te maken en intern begrip te vergroten voor het belang van goed klantcontact.
