Genesys verlaagt uitstoot met 15 procent

Genesys verlaagt uitstoot met 15 procent
  • 14 augustus 2026
  • Kel Koenen

Genesys heeft in boekjaar 2026 zijn uitstoot van broeikasgassen met 15 procent teruggebracht ten opzichte van een jaar eerder. Tegelijkertijd investeerde de leverancier van cloudsoftware voor klant- en medewerkerservaringen in AI-governance, transparantie en de verduurzaming van zijn cloudplatform. Dat blijkt uit de zesde editie van het jaarlijkse Sustainability Report van Genesys.

Het verslag bestrijkt de periode van 1 februari 2025 tot en met 31 januari 2026. Volgens het bedrijf bleef de inzet van Genesys Cloud en de bijbehorende AI-functionaliteiten gedurende die periode groeien. Genesys meldt dat het zijn cloudplatform koolstofneutraal heeft gehouden. De klimaatdoelstellingen voor de korte termijn zijn daarnaast gevalideerd door het Science Based Targets initiative. Het bedrijf wil uiterlijk in 2040 netto geen broeikasgassen meer uitstoten.

Ook de huisvesting werd verder verduurzaamd. Het kantoor in het Indiase Chennai ontving een LEED Platinum-certificering, terwijl de Franse vestigingen in Parijs en Brest LEED Gold behaalden. Genesys beschikt nu wereldwijd over acht LEED-gecertificeerde werkplekken. Op het gebied van verantwoord AI-gebruik behaalde Genesys Cloud een ISO/IEC 42001-certificering. Daarnaast opende het bedrijf het Genesys Cloud Trust Center, waar klanten informatie kunnen vinden over het beleid rond cybersecurity, privacy en AI. Genesys sloot zich bovendien aan bij het Center for AI Excellence van het World Economic Forum.

'Duurzaamheid is voor ons een manier om waarde op de lange termijn te creëren voor onze klanten, werknemers, partners, de samenleving waarin we actief zijn en de planeet', zegt Bridgette Bell McAdoo, chief sustainability officer bij Genesys. Volgens haar gaan verantwoorde innovatie en duurzame groei samen. 'Nu AI een nieuwe invulling aan de klantervaring geeft, richten we ons op verantwoorde innovatie en het reduceren van onze impact op het milieu.'

Werknemers besteedden gedurende het boekjaar bijna 12.000 werkuren aan vrijwilligerswerk en ondersteunden daarmee ruim duizend non-profitorganisaties. Via een kortingsprogramma voor goede doelen vonden sinds boekjaar 2024 bovendien meer dan 33 miljoen gesprekken plaats tussen hulporganisaties en mensen in nood.

comments powered by Disqus