VodafoneZiggo scherpt telemarketing aan

VodafoneZiggo past zijn telemarketingproces aan en belooft een zorgvuldiger klantbenadering en snellere afhandeling van afmeldverzoeken. De ACM noemt deze aanpak een minimumnorm voor alle bedrijven die telefonisch werven.
De telecomaanbieder werkt met externe salespartners, maar voelt zich volgens eigen zeggen ‘verantwoordelijk voor het gedrag van de partners waarmee wordt samengewerkt’. Anne Hustinx, Executive Director External & Legal Affairs bij VodafoneZiggo: ‘Klanten verdienen betrouwbare en transparante communicatie en daar voelen wij ons verantwoordelijk voor.’
De maatregelen volgen op aangescherpte richtlijnen van de ACM en bestaan onder meer uit een centraal opt-out-systeem, strengere toestemmingscontroles en een snellere verwerking van afmeldingen (binnen 72 uur).
De toezichthouder verwacht dat ook andere bedrijven soortgelijke stappen zetten.